Zespół Szkół Ekonomicznych
im. Mikołaja Kopernika
w Skarżysku-Kamiennej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

Projekt  nr  2016-1-PL01-KA102-025632
„Przygotowanie uczniów skarżyskiego Ekonomika do aktywnego uczestnictwa
w europejskim rynku pracy”


Wyjazd do Hiszpanii - Malaga
 
Uczestnicy projektu: 

technik ekonomista
Biela Diana
Borowiec Klaudia
Ciura Wiktoria
Kober Milena
Kowalczyk Paulina
Rożek Wiktoria
Siek Wioleta
Ulewińska Paulina
Winiarska Klaudia
Wrona Katarzyna

technik hotelarstwa
Basiak Angelika
Kartasińska Julia
Nowak Dawid
Obarska Katarzyna
Sasin Weronika
Tumulec Dominika

technik spedytor
Dulęba Mateusz
Kowalik Paulina
Kozieł Wiktor
Król Emilia
Łysakowski Adrian
Piasta Bartosz
Różalski Kacper
Samburski Damian
Szpankowski Dawid
Stępniak Bartłomiej
Ubysz Mateusz
Włodarczyk Olga

W dniach od 14 do 27 października grupa 28 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z trzema opiekunkami: p. Anną Plucner, p. Joanną Romanowską i p. Iwoną Dębińską, przebywała w malowniczej Maladze w Hiszpanii. Uczniowie odbywali praktyki zawodowe w ramach  projektu realizowanego w programie Erasmus+. 
Dla większości uczestników niesamowitym przeżyciem była już sama podróż – pierwszy lot samolotem. Widoki zapierające dech w piersiach podziwiane z wysokości były jednak przedsmakiem tego, co uczniowie mogą podziwiać już na miejscu. Malaga jest bowiem malowniczym, atrakcyjnym turystycznie miejscem, gdzie można znaleźć pozostałości po różnorodnych wielkich cywilizacjach wschodu i zachodu, gdzie można obserwować piękne krajobrazy i dojrzewające w słońcu soczyste pomarańcze.
W tak urokliwym miejscu uczestnicy projektu odbywali praktyki zawodowe zorganizowane przez partnera projektu – firmę Tribeka Training lab S.L.U. Technicy hotelarstwa pracowali w hotelach i rezydencjach: MARIPOSA HOTEL MALAGA S.L.,  HOTEL ASTORIA, HOTEL TRIBUNA, RESIDENCIA EE. MM. LA ROSALEDA. Technicy ekonomiści pracowali w firmach: TRIBEKA TRAINING LAB S.L.U., ASOCIACION ARRABAL, RESIDENCIA EE. MM. LA ROSALEDA, RELIGIOSAS DE MARIA IMMACULADA SERVICIO DOMESTICO. Technicy spedytorzy pracowali w firmach:  GRUPO LKH BEDOYA, TOYS R US IBERIA SAU, LIBRERIA LUCES, FUNDACION CUDECA.
Każdego dnia uczniowie, po pracy, w czasie wolnym, zwiedzali, odpoczywali, zażywali kąpieli słonecznych i morskich. 
Wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiej możliwości rozwoju zawodowego i osobistego, jaką otrzymali dzięki nauce w naszej szkole - Ekonomiku  - szkole, która jest niewątpliwym liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych na realizację praktyk zawodowych w krajach europejskich.facebook