Zespół Szkół Ekonomicznych
im. Mikołaja Kopernika
w Skarżysku-Kamiennej

Godło Polski Biuletyn informacji publicznej BIP - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna

W dniach 12-25 września 2015 roku grupa 16 uczniów z klasy II b, III b i IV c kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa, odbyła zagraniczną praktykę w Lipsku w Niemczech oraz grupa 16 uczniów z klasy III a kształcących się w zawodzie technik informatyk odbyła praktykę zagraniczną w Dreźnie w Niemczech.

Wartość wyjazdu do Lipska wynosi 27 910,- EURO natomiast do Drezna 26 200,- EURO.

Uczestnicy projektu:

HOTELARZE
Aleksandra Barszcz
Wioletta Cieślik
Mariusz Derlatka
Kinga Drogosz
Izabela Fiutowska
Patryk Gryszko
Aleksandra Kajka
Barbara Kozak
Marlena Niedzielska
Dominik Sieradzki
Kinga Skrzypczak
Aleksandra Stępień
Barbara Stępień
Patrycja Wierzbicka
Aleksandra Wojcieszak
Marta Zagórska

INFORMATYCY
Bilski Marcel
Cender Daniel
Derlatka Grzegorz
Działak Sebastian
Głowala Patryk
Kowalik Łukasz
Książek Robert
Łabędź Maciej
Łukomski Bartosz
Mazur Mateusz
Nawrot Karolina
Przeworski Jacek
Sowa Artur
Styczeń Bartosz
Tyka Dominik
Wołczyński Krystian

Informatycy odbyli praktykę w siedzibie Firmy WBS TRAINING AG w Dreźnie natomiast hotelarze w 8 niemieckich hotelach w Lipsku: Hotelu Markgraf , Pension Schlafgut, Hotelu Schlafgut, , Antikhotel am Völkerschlachtdenkmal, Sleepy Lion Hotel, Hotelu "Alt Connewitz", InterCity Hotel Leipzig, Arena City Hotel.

W trakcie pobytu młodzież miała okazję zwiedzić najciekawsze miejsca miast, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i wycieczkach. Dla wszystkich uczestników było to ciekawe doświadczenie zawodowe. Po zakończeniu stażu uczniowie uzyskali certyfikat od Firmy WBS TRAINING AG potwierdzający posiadanie kwalifikacji na poziomie europejskim. Zagraniczne staże są doskonałą okazją do poznania europejskiego systemu pracy i obyczajów panujących w Europie. Pozwalają one na wymianę doświadczeń z zagranicznymi rówieśnikami. Praktyka taka jest szansą na poznanie nowych rozwiązań, „bycie na czasie” i jest szansą na lepszy start w życie zawodowe po ukończeniu szkoły.***

Nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-001086

Tytuł projektu: „Staż zagraniczny uczniów technikum – inne spojrzenie na świat”

Uczestnicy projektu:
Aleksandra Barszcz
Milena Ciszek
Mariusz Derlatka
Izabela Fiutowska
Damian Gajownik
Patryk Gryszko
Aleksandra Kajka
Beata Matynia
Marlena Niedzielska
Dominik Sieradzki
Kinga Skrzypczak
Aleksandra Stępień
Barbara Stępień
Patrycja Wierzbicka
Natalia Wojcieszak
Marta Zagórska

W dniach 03-16 kwietnia 2016 r. grupa 16 uczniów z klas: II b, III b i IV c, kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa odbyła praktykę zawodową w Portsmouth, w Wielkiej Brytanii. Dla części osób była to już druga zagraniczna praktyka zawodowa. Pierwszego dnia pobytu grupa została oficjalnie powitana przez burmistrza Portsmouth, Frank`a Jonas`a.

Uczestnicy projektu odbywali staże w takich hotelach jak: Ibis Budget, G!Boutique, Holiday Inn, Premier Inn oraz Rydeview Hotel.

Oprócz codziennej pracy dla młodzieży zaplanowano także zajęcia kulturowe – zwiedzanie ciekawych miejsc w Portsmouth (np, wieża widokowa Spinnaker Tower, Port Portsmourh, historyczne doki z wrakami słynnych okrętów: Mary Queen, HMS Warrior i HMS Victory, Plac Guildhall) oraz wycieczkę do Londynu. W stolicy Wielkiej Brytanii młodzież zobaczyła takie miejsca, jak: Buckingham Palace, Westminster Abbey, Big Ben and the Houses of Parliament, Tower of London, Tower Bridge i London Eye. Wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Grupa młodzieży wróciła do kraju bardzo zadowolona - bogatsza o nowe doświadczenia i przeżycia. Zrealizowany projekt na pewno przyniesie wiele korzyści wszystkim jego uczestnikom.facebook